O společnosti

„Proč La Marzocco? Pro naši jedinečnou filozofii, jasný odkaz, nedostižnou technologii a italský design.“
Firma byla založena ve Florencii a to dvěma bratry Giuseppem a Brunem Bambim. Florencie je rodným městem renesance a domovem takových géniů, jako byl Leonardo da Vinci nebo Filippo Brunelleschi, kteří vytvořili nejvíce oslavovaná díla na světě.
la-marzocco-centrala
Zdá se, že díky tomu získalo La Marzocco světovou proslulost výrobou krásných, vysoce kvalitních, skvěle zpracovaných a unikátně navržených espresso kávovarů s obrovským důrazem na detail.
V roce 1939 firma vyvinula a patentovala první kávovar na světě s horizontálně uloženým bojlerem, čímž změnila vzhled espresso kávovarů navždy. Toto byla pouze první ze série důležitých inovací, které přišly později jako například dvojitý bojler se saturovanými hlavami. Tradice a vášeň pro hledání kvality a spolehlivosti jsou faktory jenž byly vždy v popředí zájmu a uznávány celou společností.
Stejně tak i dnes vysoce specializovaný personál dohlíží nad všemi kroky výroby každého kávovaru, ručně vyráběného na základě objednávky zákazníka, tímto způsobem. Obrovská zkušenost a profesionální hrdost Giuseppe Bambiho stále žije i po více 80-ti letech.
Dodnes zůstává La Marzocco řemeslně vyrábějící společností, nabízející důležité pokročilé technologie svým zákazníkům i celému odvětví.