Proč mít doma skutečně kvalitní kávovar? Jaké výhody vám přinese?

Kávovarů je na trhu spousta. Pokud se budete rozhlížet po tom nejlevnějším, pravděpodobně skončíte u kapslového nebo jiného kávovaru s omezenými funkcemi. Proč nad tímto ani nepřemýšlet a do kávovaru, pokud jste milovník kávy, zainvestovat? Kvalitní kávovar vám doma otevře mnoho možností a my si je v tomto článku všechny vyjmenujeme.

Každý milovník kávy by si měl dopřát kvalitní domácí kávovar

Bez kávy ani ránu? Kavárny jsou super, mají kouzlo a atmosféru, ale ne vždy jsou tím vhodným prostředím, kde můžeme trávit ráno nad šálkem dobré kávy. Ne vždy se tam člověku chce, někdy to situace ani nedovoluje. Proto byste se neměli zanedbávat a dopřát si přesně tu kávu, kterou máte tolik rádi i v pohodlí domova.

Jaké druhy káv si doma díky kvalitnímu kávovaru připravíte?

Všechny. Opravdu. Pokud se naučíte jejich postup přípravy, dokážete si připravit vše, na co si jen vzpomenete. 

 • Espresso
 • Doppio 
 • Americano
 • Latte
 • Cappuccino
 • Flat white
 • Matcha latte
 • Chai latte

A nespočet dalších alternativ. Se šlehačkou, bez šlehačky, s příchutí, nebo bez ní. Jak je libo. Záleží jen na výbavě vašeho domácího baristického koutku. 

Jak poznat kvalitní kávovar?

Jelikož je kávovarů okolo nás skutečně nepřeberné množství, je třeba poznat, který za to opravdu stojí. Cena totiž není vždy stěžejní. Některé produkty mohou svou zdánlivě vysokoou hodnotou klamat, což znamená, že jsou jednoduše předražené. Jak tedy poznat opravdovou kvalitu? 

 • Kávovar by neměl mít limit ve výdeji nápojů.
 • Všímejte si parní trysky. U kvalitních kávovarů má skutečně tvar trysky a je ovládaná ventilkem. 
 • Duální bojler zajistí 100% kvalitu připravených nápojů, a to díky ideální separované péči o hlavy i trysku.
 • Samozřejmě, recenze vám prozradí mnoho. 

Tohle jsou základní tipy, jak poznat, že je daný kávovar skutečně kvalitní. Tomu by samozřejmě měla odpovídat i cena. U podezřele levných produktů je třeba se zastavit a zamyslet se. 

Když kvalita, tak La Marzocco Home

Chcete jistotu? Naše kávovary La Marzocco Home jsou osvědčené desítky let. Pochází ze samotné Itálie a nesou s sebou rodinnou tradici. Tyto malé domácí kávovary se mohou svým umem rovnat těm profesionálním více pákovým, které můžete vidět v kavárnách. Zaručujeme, že vám budou sloužit jak prakticky, tak i designově. Vdechnou vašemu domovu italský styl a eleganci. 

Výhody, které s takovým kávovarem získáte?

Pokud milujete kávu stejně jako my, rozhodně oceníte její neomezené množství v prostředí domova. Připravíte si přesně ten nápoj, na který budete mít aktuálně chuť a nebudete muset pálit čas cestou do kavárny. Díky tomu budete zažívat pohodovější rána, pokud se bez kofeinu prostě nedokážete probudit. 

Další výhodou je úspora peněz. Ačkoliv je kvalitní kávovar dražší, následná příprava skvělé kávy už stojí zlomek peněz než v případě, kdybyste pro ni chodili den co den do oblíbené kavárny. Šetření průběžných financí vás proto rozhodně nemine. 

Pohodové posezení s přáteli či rodinou bude příjemnější. Ohromíte vůní čerstvé kávy a dokonce můžete i uspořádat soutěž v latte artu nebo se ho společně učit. Taková aktivita vám může přinést spoustu zábavy. I ve zdánlivě nepovedených obrázcích v mléčné pěně totiž můžete spatřit různé věci a zkoušet tak limity své fantazie. 

V neposlední řadě také stojí za zmínku životnost. Ta je u levných kávovarů často velmi pomíjivá. Kávovar značky La Marzocco je naopak věc, která se dědí. Při správné péči (důkladné čištění uvnitř a péče o vnějšek) se váš kávovar může dožít až několik desítek let, a to bez jakékoliv nutnosti servisu.

Pokud tedy přemýšlíte o kávovaru, rozhodně se přikloňte k tomu, který se vám vyplatí a nebudete s ním mít pouze trápení. Pokud byste potřebovali poradit, obraťte se na nás. Moc rádi vám s výběrem pomůžeme a následně vás s kávovarem i naučíme.