Nový rok, nové dovednosti: Staňte se v roce 2024 domácím baristou

Plnit svá předsevzetí by přece nemělo být utrpení. Měli bychom si stanovovat příjemné cíle, které nám nadcházející rok zlepší a posunou nás na ještě lepší životní úroveň. Samozřejmě to může být spojené s naším fyzickým zdravím. To je pravděpodobně nejčastější předsevzetí vůbec, ale přiznejte se, komu se do toho přeplněného fitka chce? My raději zůstaneme doma u svých profesionálních kávovarů a budeme pilovat své dovednosti v latte artu. Přidáte se? 

“Naučím se dokonale šlehat mléčnou mikropěnu.”

“Srdce už umím, teď je na čase rozeta!”

“Osvojím si tradiční přípravu matcha latte.”

I tam mohou znít vaše předsevzetí. Něco se naučit, zpříjemnit si dny a vypilovat své dovednosti v přípravě kávy. Jak na to a co vše k tomu potřebujete? 

1. Kávovar s parní tryskou

Pokud své předsevzetí myslíte vážně a kávovar doma ještě nemáte, rozhodně se porozhlédněte po těch profesionálních. U nás v La Marzocco Home najdete 3 kávovary stvořené přímo pro domácí prostředí, avšak s plně profesionálními funkcemi. Toto rozhodnutí si sice žádá vyšší vstupní investici, ale vzhledem k tomu, že díky domácí kávě v průběhu roku i dost ušetříte, rozhodně to nebudou zahozené peníze. Naše kávovary disponují jak parní tryskou, tak profesionálními saturovanými hlavami, které nabízejí skvělou teplotní stabilitu. Vy tak připravíte dokonalé espresso i výstavní mikropěnu z mléka. 

2. Kvalitní praženou kávu

Jak už to bývá, bez kvalitních zrn kávu nepřipravíte. V kavárnách najdete výběrová zrnka, čerstvě pražená a od transparentních dodavatelů. A přesně taková by měla být k mání i u vás doma. Díky tomu budete schopni připravit kávu jako z kavárny. No a pokud se vám zrovna nepovede, nebudete muset zkoumat, v čem je chyba. Kvalitní káva za to totiž rozhodně moct nebude. 

3. Trochu trpělivosti a zásobu mléka

Pokud jste odhodlaní a chcete se naučit luxusní latte art, rozhodně budete potřebovat mléko a špetku trpělivosti. Mléko je pro tyto účely ideální plnotučné a velmi dobře chlazené. Z mléka v pokojové teplotě dobrou pěnu na kreslení do espressa nenašleháte. A k čemu vám bude ta trpělivost? Ono ten latte art budete muset chvíli trénovat. Žádný učený z nebe ještě nespadl, jde tedy především o to, abyste svou snahu vzteky nezahodili a nesmířili se s neurčitě vypadajícím flekem, který na svém espressu z té mléčné pěny nejdříve vznikne. 

TIP: Nepovedený latte art berte jako výzvu pro trénování představivosti a fantazie. Můžete se na neurčitý obrázek zaměřit a přemýšlet nad tím, co v něm skutečně vidíte a jak by šel ornament případně dotvořit. 

Proč se stát domácím baristou a omezit návštěvu kaváren? 

Nehledě na to, že ušetříte hromadu peněz, díky domácímu kávovaru se budete moci více věnovat sobě a svým blízkým. Na kávě v restauraci či kavárně můžete být rušeni zvuky z ulice nebo dalšími zákazníky, navíc je prostředí kaváren často poněkud nevhodné pro rozebírání čistě osobních problémů. Doma jste v bezpečí a můžete si dopřát zasloužené soukromí. 

Vyberte si ze tří našich domácích kávovarů a staňte se profesionálem v oblasti kávy a latte artu. Splňte si svá předsevzetí a odpočívejte zároveň. Kávovar vám navíc bude sloužit i k přípravě čaje a všech nápojů i jídel, ke kterým budete potřebovat horkou vodu. Každý La Marzocco kávovar totiž disponuje kohoutkem na horkou vodu. Hravě si ale připravíte i horkou čokoládu, svařený džus nebo třeba matcha latte. Záleží jen na tom, jaké nápoje máte rádi a které se v průběhu času naučíte připravovat. Není ale nic, co byste nenašli na internetu. Pokud budete tedy hledat odpovědi na své otázky, určitě si rozklikněte celý náš blog, kam pravidelně sepisujeme hodnotné články plné informací nejen o našich kávovarech.

Nenašli jste, co jste hledali? Obraťte se na nás, rádi vám poradíme.