Mahlkoenig X54 - dokonalé mletí kávových zrn u vás doma

Také milujete ten jedinečný zvuk mletí čerstvých kávových zrn v oblíbených kavárnách? My totiž ano. Profesionální kávomlýnky mají však ale důležitější kritéria než jen to, jak zní. Styl mletí je totiž ohromně důležitý pro finální chuť i vzhled espressa. Nejde tedy pouze o odrůdu kávovníku a pražení. Vaše káva je totiž ovlivněna i rychlostí mlecích kamenů a výsledným tvarem částic, které samozřejmě musí mít i požadovanou a naprosto správnou hrubost. Je toho opravdu nespočet, ale to, že se dobrý šálek kávy odráží od kvality mlýnku, o tom není pochyb. Naštěstí si tento luxus nemusíte dopřávat jen v kavárnách. S mlýnkem Mahlkoenig X54 už pro dokonalou ranní kávu nebudete muset daleko. Té nejvyšší kvality čerstvě mletých zrn díky němu totiž docílíte v pohodlí domova.

MAHLKOENIG X54

Špičková technologie mletí kávy

Jelikož by domácí káva měla být stejně skvělá jako ta z vaší oblíbené kavárny, rozhodli jsme se vám poskytnout profesionální vybavení i pro domácí využití. Mahlkoenig X54 byl navržen tak, aby splňoval všechna přísná kritéria a stal se tak skutečně jedním z nejvýkonnějších domácích mlýnků. Dokáže se vám naprosto přizpůsobit a namele vám přesně taková zrna, jaká potřebujete. Díky jednoduché nastavitelnosti hrubosti mletí si můžete dopřát espresso a klidně i french press bez zdlouhavého přenastavování. Mlecí kameny jsou navíc z prvotřídní oceli. O kvalitu se tedy rozhodně bát nemusíte. Částice rozemletých zrn budou díky Mahlkoenig X54 naprosto stejnoměrná a dokonale připravená vám zajistit ten nejlepší zážitek z šálku kávy, ať už ho připravíte jakkoliv.

Jednoduchá domácí příprava kávy na několik způsobů

Bez chytrého mlýnku může být život poněkud komplikovaný. Každý způsob přípravy si totiž žádá svou vlastní hrubost kávových zrn. Na espresso musí být namletá káva na nejjemnější stupeň a naopak french press potřebuje mletí hrubé. Pokud máte rádi filtr, je nutné mít střední hrubost. S obyčejnými mlýnky, které jsou většinou zabudované v kávovarech, si moc vymýšlet prostě nemůžete. Chytrý mlýnek Mahlkoenig X54 však umí hrubost mletí upravit pomocí pouhého otočení kolečka, a proto je dobré ho mít i z tohoto důvodu - vaši domácí kávu si budete moct jednoduše připravovat na několik způsobů a díky tomu si tu jednu nejoblíbenější časem “neopijete”. Nehledě na to, že připravovat například takový chemex je skvostná záležitost a každý by měl mít tu možnost, provonět si domov a roztančit chuťové buňky jakoukoliv alternativní přípravou kávy. 

Mnoho praktických funkcí

Tento mlýnek je krásně přizpůsobivý a uživatelsky jednoduchý. Mimo výše zmíněného ovládání mlecích kamenů si můžete nastavit až 4 časovače, což slouží jako dávkování mleté kávy. Tedy pokud chcete standardních 7g kávy pro espresso, zvolíte vhodný čas, po dobu kterého bude kávomlýnek pracovat. Součástí balení je i nádoba na mletou kávu, proto je mlýnek vhodný i pro zpracovávání většího množství zrn. 

Co si z toho odnést?

Mahlkoenig X54 má sice složitý název, ale sám o sobě je krásně uživatelsky jednoduchý, dokáže ho ovládat opravdu každý. Jedna z dalších výhod je jeho tichost. Sice milujeme zvuk mletí kávy, ale ráno tím nemusíme nutně budit i sousedy. Tento mlýnek pracuje s hlučností nižší než 70 dB(A), což znamená, že umletím své ranní dávky kofeinu vytvoříte hluk podobný klasické konverzaci. 

Nám se Mahlkoenig X54 moc líbí i designově. Je minimalistický a praktický na čištění. Skvěle se hodí k La Marzocco Home kávovarům a dohromady rozzáří každou domácnost.