Jaké kávové nápoje si můžete připravit v pohodlí domova?

Jak často pijete kávu? Říkáte každý den? My také! Káva je pro mnohé z nás neodmyslitelnou součástí každodenního života. A abychom nemuseli neustále běhat do kaváren, čekat na otevírací dobu a utrácet za kávu s sebou, jsou tu pro vás kávovary La Marzocco Home. S výjimečnými kávovary si totiž můžete vychutnat výjimečnou kávu. Doma a v pohodlí. A těch možností budete mít zrovna několik. Můžete se totiž stát domácím baristou, který zvládne všechny možné kávové varianty levou zadní. 

Horká vs. Ledová káva

S ač malinkým, tak ale velmi profesionálním kávovarem La Marzocco Home zvládnete jak klasickou horkou kávu, tak i tu ledovou. Stačí pár hodin před tím hodit do mrazáku pár nádobek na led. Jaké osvěžení z toho může vzniknout?

  • Espresso na led – v jednoduchosti je síla a pokud jste milovníci espressa, není nic rychlejšího, než hodit dvě kostky ledu do šálku a pustit přes ně oblíbené espresso. Jestliže jste tuhle variantu ještě nikdy nezkoušeli, budete mile překvapeni, kolik tváří vaše oblíbené espresso má. 
  • Ledové latte – iced latte je jedním z nejoblíbenějších letních nápojů, kavárny jej často připravují jako na běžícím páse. Vy se tomuhle šílenství ale můžete vyhnout a udělat si tohle kávové osvěžení v pohodlí domova. Stačí naplnit vysokou sklenici ledem, zalít mlékem a navrch doplnit o jedno nebo dvě espressa. 
  • Iced cappuccino – zde je pěna naprosto nutná, a proto je cappuccino nabízené o něco méně. Je totiž pracnější, ale to vy zvládnete. Postupujte stejně jako u ledového latte, mléko pro iced cappuccino ale našlehejte a vytvořte tak jemnou mikropěnu. Jeho teplota sice rozpustí led, ale to není na škodu, ledové bude i tak. 
  • Ledové matcha latte nebo chai tea – a věřte, že ledu se nemusíte bát ani u dalších nekávových nápojů. Ty jsou momentálně velmi oblíbené v hipsterských kavárnách a není se čemu divit.

A co se týče kávy klasické horké, tam je možností samozřejmě také velmi mnoho. Například takový flat white všichni jistě dobře znáte a ano, i tuto oblíbenou kávu si můžete vychutnat doma. Kávovary La Marzocco Home se ničeho nezaleknou. Umožní vám i rychlou přípravu čaje, horké čokolády, matcha latte a dalších oblíbených nápojů, bez kterých si nedokážete představit den. 

Využijte sirupy a příchutě

Chcete si tu kávu ještě trochu “okořenit”? Zkuste do svého latte nebo cappuccina přidat kapku nějakého sirupu. Existuje jich nespočet a díky nim dokážete ze své kávy udělat i takový malý dezert, třešničku na dortu. Připravte si doma třeba kokosové nebo karamelové latte. Sirup ale můžete sehnat klidně i čokoládový, vanilkový nebo skořicový. A co teprve takový dýňový? S ním byste si mohli doma připravit i lahodné a celoročně očekávané Pumpkin spice latte. 

Sirupy se vám doma mohou poté hodit i do pečení nebo přípravy letních alkoholických i nealkoholických drinků. Rozhodně tedy nejsou určené jen pro kávu. 

Proč La Marzocco Home? 

Protože život je moc krátký na to, abychom pili špatnou kávu. Naše jedinečná filozofie, jasný odkaz, nedostižná technologii a italský design vycházejí z La Marzocco hodnot. Naší inspirací jsou naše profesionální kávovary světových kvalit. Proto jsou kávovary z řady Home jistotou i pro domácnost. Nemají omezení ve výdeji nápojů a při správné údržbě vám vydrží dlouhé roky. Kávovary jsou navrženy s ohledem na jednoduchost čištění a udržování, což je klíčové pro dlouhou životnost zařízení a udržení jeho optimálního výkonu. Díky snadnému ovládání jsou navíc vhodné i pro úplné začátečníky. Proto jsme si naprosto jisti, že všechny výše zmíněné kávy zvládnete připravit raz dva. 

Potřebujete více tipů? 

Rozklikněte si náš blog. Najdete tam nejen představení všech našich kávovarů, ale i rady a tipy, které se vám budou do začátků velmi hodit.