4 rychlé kroky k jednoduché konfiguraci kávovaru La Marzocco Linea Mini

Podlehli jste pokušení unikátního kávovaru La Marzocco Home Linea Mini a nyní se s ním potřebujete seznámit a zabydlet ho u vás doma? Jistě zatím nemáte ani nejmenší tušení, jak moc jednoduché to je. Co vás tedy čeká po otevření krabice s tímto baristickým skvostem? Zvládne to opravdu každý. Prozradíme vám to ve 4 krocích.

1. Rozbalte kávovar a najděte mu doma místo, kde se bude vyjímat.

Tohle je opravdu wow moment. Mimo vysněného kávovaru najdete v balení i čtyři další sítka do páky. Jedno slepé pro čištění a poté na 7, 17 a 21 gramů kávy. Dále tam také najdete čistič, kit pro testování PH vody, konvičku na mléko, pěchovač a samozřejmě i dvě příslušné páky. K tomu všemu bude přiložený i manual, který vás seznámí s fungováním vašeho nového člena rodiny. Všechno jako na dlani, stylové a té nejvyšší kvality. Následně už zbývá jen samotný kávovar Linea Mini. 

Po překonání prvotního nadšení zbývá už jen kávovar zapojit. Přijde vám totiž plně smontovaný, což znamená, že jeho zprovoznění zvládne opravdu každý. Stačí pouze odstranit ochranný karton, cedulky s upozorněním a pěnovou fólii, kterou najdete pod mřížkou na odkapávači.

La Marzocco Home -  Linea Mini

2. Otestujte kvalitu vody a případně ji přefiltrujte. 

V balení vám s Linea Mini dorazí totiž i testovací kit, který obsahuje papírky měřící PH vody. Vše je naprosto jednoduché - stačí jeden papírek ponořit do vody, kterou chcete pro tvorbu kávy využívat a pár sekund počkat na jeho zbarvení. Barvu konce papírku poté porovnáte s přiloženou předlohou. Ideální PH vody pro kávovar i espresso je 7. Možná se to zdá jako banalita, ale toto opravdu nepodceňujte. Při vyšším PH může způsobovat rychlé zavápnění nebo korozi materiálů. Nižší PH je pro kávovar nebezpečné úplně stejně a co si budeme povídat, ani ta káva nechutná tak dobře. Proto je lepší využívat vodu filtrovanou a předem ošetřenou, vyhnete se tak případným nepříjemnostem. I tak je ale jednou za čas potřeba kávovar La Marzocco Linea Mini odvápnit, abyste zachovali stejně skvělou chuť espressa i při dlouhodobějším používání. 

3. Naplňte nádobu na vodu v dolní části kávovaru.

Po prvotním zkontrolování a případném ošetření vody je na čase kávovar naplnit a připravit se na první lahodný šálek kávy. Vodní nádobu najdete ve spodní části hned za odkapávačem - ten vyndáte tahem nahoru. Nádobku vytáhněte, naplňte vodou a důkladně zacvakněte. Pak už stačí pouze stisknout tlačítko na boku zadní části Linea Mini, kterým kávovar zapnete. Je třeba počkat, až se ustálí modré a červené světlo v horní masce. Následně už je vše připravené k použití a vy můžete sahat po šálku.

Linea Mini

4. Vychutnejte si lahodnou kávu. 

Teď už přichází ta nejpříjemnější část. Namelte čerstvá kávová zrna, napěchujte páku a nechte protékat skrz sítko do vašeho oblíbeného šálku. Užijte si ten první moment a vychutnejte si profesionální přípravu lahodné kávy u vás doma. Pokud nevíte, jak na to, využijte našeho baristického kurzu, který máte s nákupem Linea Mini zdarma. Tam vás naučíme, jak si připravit to nejlepší espresso i mléko s latte artem. Obraťte se na nás. 

Linea Mini - Coffee